Kontaktní dermatitida, nepříjemná věc, která postihuje množství alergiků. Rozdělujeme je na iritační, alergické a fototoxické.

Kontaktní alergie

Vznikají na různých částech těla, tam, kde se kůže dostává do styku s alergenem. Je tedy spouštěna zevními podněty. Mezi takové alergeny patří věci běžné denní spotřeby. Alergická reakce může nastat například při použití některé kosmetiky, léčivých mastí, různé látky (oblečení) a tak dále. Při kontaktu s kůží vzniká reakce, tak zvaný kontaktní alergický ekzém. Pokud i vy máte problémy s alergickými reakcemi na kůži, je na místě vyhledat odborného lékaře, tedy svěřit se do rukou dermatologa. Ten provádí testy, které bývají poměrně přesné a dokážou rozlišit látky, na které jste konkrétně alegičtí.

Vhodná kosmetika

Kosmetiky je všude okolo nás přehršel. A co si budeme namlouvat, snad každý z nás ji používá. Ať už se jedná o sprchové gely, šampóny, různé krémy a podobné. Bohužel u levné kosmetiky je riziko, že se objeví alergická reakce větší, než u kosmetiky drahé a kvalitní. Pokud se chcete vyvarovat styku s alergeny a muset léčit nevzhledné a nepříjemné alergické projevy, je vždy dobré malinko zainvestovat do kvality. Vyrábí se také speciální kosmetika bez alergenů, která je určena právě pro lidi trpící takovými kožními reakcemi. Pozor si pak dávejte zpravidla na barvy na vlasy, deodoranty, různé voňavky, ale i například zubní pasty.

Alergie na kovy

Lidí – alergiků neustále přibývá. Jsou mezi nimi i tací, kteří trpí alergií na různé kovy. Mezi nejproblematičtější patří nikl a chrom. Alergie, tedy kožní reakce, se po kontaktu s těmito kovy objevuje poměrně za krátkou chvíli. Jedná se o svědivé vyrážky, otoky, opuchliny, které mohou časem sesychat a loupat se. Především ženy alergičky si musí dávat pozor, jaký typ šperků si kupují. A nejedná se pouze o šperky, alergie se objevují také v místech zapínání podprsenek, spodního prádla... Pozor si dávejte také na piercing. Existují však hypoalergenní kovy jako je chirurgická ocel nebo rhodium, které alergikům nezpůsobují žádné problémy.

Problém s imunitou

Alergie je možné zmírnit správným posilování imunity. Ptáte se, jak na to? Prvním, vhodným krokem pro posílení imunity je začít se zdravě stravovat. Možná si teď říkáte, že na to nebude stačit váš rozpočet, ale opak je pravdou. Zdravá strava je nakonec mnohem levnější, než kdybyste zůstali u svých oblíbených pochutin v podobě smažených brambůrků nebo čokolády.

Poraďte se s odborníkem

Zvýšit a posílit svůj imunitní systém můžete také jinými cestami. Existují například výborné bylinkové čaje a jiné přírodní posilovače imunity, které jsou čistě přírodního původu. Podle čínské medicíny jich existuje skutečně obrovský výčet a je jen na vás, jakou cestu zvolíte, abyste zocelili své zdraví a zmírnili tak alergii, anebo ji dokonce postupem času úplně odstranili. Pro více otázek se neváhejte obrátit například na internetové stránky www.cinsky-lekar.cz, kde vám mimo jiné poskytnou také bezplatnou konzultaci.