Lepek neboli gluten, je látka obsažená v mnoha potravinách. Najdeme ji v zrnech nejrůznějšího obilí, tedy i v mouce a dalších surovinách, které používáme pro vaření.

Jaké jsou příznaky alergie na lepek?

Příznaků alergie na lepek je taková řada, že je vždy dobré poradit se s odborníkem, pakliže trpíte alespoň dvěma z nich. Nejběžnější projev této alergie jsou hlavně problémy se zažíváním. Zažívací trakt nám zajišťuje většinu imunity, a tak se alergie na lepek může projevovat mnoha potížemi. Kromě průjmu, bolestí (křečí) břicha a zácpy se nezřídka setkáváme s bolestmi hlavy – migrénami, celkovým špatným zdravotním stavem. Jednou jste unavení, podruhé se nemůžete soustředit, navíc vás mohou bolet klouby, můžete trpět nespavostí, revmatem, nevolností... zkrátka, projevy alergie na lepek jsou různé a celkový zdravotní stav je špatný a může se stále zhoršovat.

Jak postupovat v případě alergie na lepek?

Pokud vám lékaři zjistí alergii na lepek, je také hodně důležité, nakolik silná citlivost na lepek je u vás zjištěna. Někteří lidé trpí alergií mírnou, jiní zase velmi prudkou, která je skutečně omezuje ve všech směrech života. Nejdůležitější krok, jak bojovat s alergií na lepek, je dieta. Zkrátka a jednoduše řečeno, nemocný si nesmí dovolit sníst žádnou potravinu, která obsahuje lepek. Pakliže dietu občas poruší, hazarduje s nemocí. Naštěstí existuje množství potravin, které jsou perfektní náhražkou. Patří mezi ně například kukuřičné, bramborové, prosové nebo pohankové produkty. Tuto dietu je nutné bohužel dodržovat celý život, jelikož alergii na lepek není možno vyléčit, je celoživotní.

Jak pomůže čínská medicína?

Není nic nového, že čínská medicína se alergiemi zabývá dopodrobna a používá velmi účinné metody. Jak je již psáno výše, ani čínská medicína alergii na lepek nevyléčí, ale využívá postupy, které jsou navíc velmi příjemné. Čínský lékař vám po konzultaci a zjištění zdravotního stavu možná doporučí akupunkturu, baňkování či jiné metody, které jsou příjemné nejen pro tělo, ale také jako výborná relaxace.

Čínská medicína se navíc bude soustředit na harmonizace vašeho těla, tak aby bylo schopno trávit bez problémů i potraviny, které jsou malinko těžší. TČM se v případě alergie na lepek zaměřuje mimo jiné na posílení sleziny, kde dochází v případě této alergie k energickému deficitu.

Bezplatná konzultace u čínského odborníka?

Možná si říkáte, že bezplatná konzultace je v dnešní době jako science fiction. Skutečně však existují centra, která poskytují některé úvodní služby zdarma – zjistíte tak přesně svůj zdravotní stav a dozvíte se, jak nejlépe postupovat ve vašem konkrétním případě. Udělejte tedy první krok a zajděte si na bezplatnou konzultaci například zde: www.cinsky-lekar.cz.