Alergiků poslední dobou neustále přibývá. Na vině je spousta okolních vlivů, z nichž ten největší je připisován špatné životosprávě – alespoň z hlediska tradiční čínské medicíny.

Proč mám alergii na kočky?

Alergie na zvířata, tedy i na kočky, je připisována jednak oslabenému imunitnímu systému, hlavně je ale dána alergeny, kterými jsou bílkoviny v kočičích slinách a potu. Tím, že se kočky neustále olizují – tedy čistí, se alergeny dostávají na srst a příznaky alergie jsou na světě.

Příběh paní Lenky

„Před dvěma lety se v rodině udála nešťastná příhoda a já jsem zůstala sama v domácnosti. Pořídila jsem si pro radost a potěšení domácího mazlíčka z útulku – kocourka Erika. Netrvalo dlouho a projevila se u mě poměrně silná alergie. Mezitím jsem si ale Erika zamilovala a stále jsem před nelehkým rozhodnutím, jestli si jej nechat, anebo darovat někomu jinému. Bylo mi z toho těžko u srdce. Rozhodla jsem se to riziko podstoupit a nechat si ho.“

Na internetu se paní Lenka dočetla mnoho rad, jak s alergií na kočky bojovat, ale žádná z nich nepomáhala na sto procent.

„I když jsem se snažila více uklízet a dezinfikovat podlahy a podobně, alergie se sice zmírnila, ale nevyléčila se úplně. V recenzích na internetu jsem si přečetla, že se dá alergie na kočky léčit tradiční čínskou medicínou, a tak jsem se obrátila na čínského lékaře. Potvrdil mi, že hlavním problémem je moje imunita. Byla jsem nešťastná a ve stresu. Začala jsem užívat různé bylinné směsi, o kterých jsem dříve nikdy neslyšela. Také mi pomohla akupunktura a musím říct, že alergie téměř zmizela. Je pravda, že musím být pořád „opatrná“, stále hodně uklízet, ale rozhodně mi to stálo zato. Proto doporučuji těm, kteří přemýšlejí, zda si kočku nechat nebo ne, to riziko určitě podstoupit!“

S alergií pomůže TČM

Název tradiční čínská medicína, jak již zaznělo výše, se čím dál tím víc dostává do povědomí lidí. Čím dál více z nás se místo radikálních řešení jako jsou chemické pilulky vydává na cestu přírody, která je leckdy mnohem efektivnější. I ti skeptičtější z nás by proto měli „ustoupit“ a alespoň vyzkoušet, co TČM nabízí.

Velkou výhodou je, že první konzultace o možnostech léčby tčm bývají většinou zdarma a také přes internet. Nebojte se proto obrátit na čínského specialistu a vylíčit mu svůj problém s alergií, astma, alergickou rymou, ať se již jedná o alergii na kočky, sluníčko, nebo kteroukoli jinou.

Neváhejte a udělejte první krok, vždyť přece, zdraví máme jenom jedno! Zkuste se zdarma poradit s čínským odborníkem například na internetových stránkách cinsky-lekar.cz.