Kašel u dětí je docela běžná věc. Jedná se v podstatě o obranu organismu těla z toho důvodu, aby byla udržena průchodnost dýchacích cest. Kašlací reflex je velice nepříjemný. Co když se ale jedná o závažnější, alergický dětský kašel?

Příznaky alergického kašle u dětí Existuje několik „druhů“ kašle u dětí, přičemž nejčastěji kašel rozlišujeme na čtyři typy. Dítě buď kašle sípavě, dušně, anebo trpí kašlem suchým či naopak vlhkým. Alergický kašel se projevuje tak, že kromě typického kašlání můžeme slyšet právě pískavý zvuk při výdechu. Je to známka toho, že dýchací cesty jsou z důvodu některého alergenu zduřelé a špatně průchozí.

Kašel a návštěva lékaře

Pokud jste přesvědčeni, že vaše dítě trpí jen běžným kašlem, který doprovází nachlazení, není hned potřeba běžet k lékaři. Samozřejmě v případě chřipky nebo angíny je skutečně dobré nic nezanedbat a dítě přeléčit. Podávejte své ratolesti kromě předepsaných léků také množství vitamínů, nenechte ho zbytečně běhat a pokuste se ho přimět odpočívat na lůžku, a pokud se bude vzpouzet, tak alespoň ležet například u televize a dodržovat pitný režim. Na kašel pomáhá také zázvorový odvar, který zároveň zmírňuje ostatní příznaky nemoci či nachlazení, jelikož je plný vitamínů.

Astmatický kašel a léčba

Pokud máte u dítěte jen sebemenší podezření na astmatický kašel, neprodleně navštivte dětského lékaře, který vás doporučí na alergologii. Alergický kašel se v žádném případě nemůže zanedbat, jelikož by se mohl zvrátit v těžké astma, se kterým bude dítě neustále a těžko bojovat.

Dá se astmatický kašel vyléčit?

To je otázka, která vás jistě napadla jako první. Ano, s astmatickým kašlem se skutečně dá bojovat, ale nesmí se zanedbat. Je důležité dbát léčby a dodržovat ji, také je nutné se vyvarovat alergenům, které dítěti potíže způsobují.

Co můžete udělat vy?

Kromě výše popsaných kroků je třeba se vyvarovat situací, které by mohly alergický kašel u dětí zhoršovat. V neposlední řadě je to kouření v bytě, kde se dítě nachází. Pokud máte doma alergika, rozhodně v žádném případě v jeho přítomnosti nekuřte, raději si zajděte na balkon nebo ven. Cigaretový kouř je nejen velice škodlivý i pasivně, ale zároveň zhoršuje příznaky astmatu. Rovněž je dobré, abyste hodně větrali, pokud je dítě alergické na pyly, je možné pořídit si domácí čističku vzduchu (filtraci), která není ani příliš finančně náročná.

Mnozí rodiče se také obracejí na čínskou medicínu, jelikož se jedná o obor, který se astmatem a kašlem u dětí zabývá velice dopodrobna. Pokud byste chtěli zjistit ještě další informace ohledně alergického kašle u dětí, neváhejte se obrátit na internetové stránky www.cinsky-lekar.cz, kde vám bude poskytnuta bezplatná konzultace.