Některé z nás prostě milují rtěnky. Nedají na ně dopustit. Ten úžasný pocit výrazných a plných rtů je zkrátka k nezaplacení. Milé dámy, jistě víte, o čem hovořím. Proto se chci dnes zabývat otázkou permanentního make-upu rtů.

Co je to permanentní make-up rtů?

Ústa jsou chloubou každé ženy. A pokud jsou krásná, výrazná a zdravě vypadají, každý muž se za vámi otočí. To je prostě fakt. Jenže každodenní titěrná práce před zrcadlem může být někdy únavná a pěkně nudná. Nedej bože, když přetáhneme – že? Permanentní makeup rtů je vlastně metoda podobná tetování, ale s tím, že zásah do pokožky je velice mírný a není trvalý, jako právě u tetování.

Do rtů se během metody permanentního make-upu vpravuje přírodní barvivo, které je naprosto neškodné a navíc se aplikuje pouze do hloubky 0,5 – 1,5 milimetrů. Jak jsem již uvedla výše, nevydrží navěky, ale minimálně na rok až na tři roky ano. A to se už vyplatí. Metoda je malinko bolestivá, ale není to opravdu nic hrozného. Asi jako byste si trhaly obočí.

Kde vyhledat odborníka?

Co se týče permanentního make-upu, vždy zde platí pravidlo, dvakrát měř, jednou řež. Jelikož totiž neexistují stroje, které takový makeup provedou samy, je zapotřebí, aby odborník, který bude metodu provádět, byl velice zručný, šikovný a měl mnoho zkušeností. Rozhodně tedy nevyhledávejte levné kosmetické salony, které zaručí zázraky a pak budete zklamané. Obraťte se na někoho, kdo je ve svém oboru skutečným specialistou a vy budete šťastná a s neodolatelnými rty.

Musí permanentní make-up kopírovat linii rtů?

Toto je otázka, která zajímá mnoho žen. Jelikož zdaleka ne všechny ženy jsou s tvarem a plností svých rtů spokojeny. Permanentní make-up je tu právě od toho. Je skutečně možné rty opticky zvětšit a výsledek vás může opravdu mile překvapit.

Konturovací make-up

Takzvaný konturovací make-up je metoda zaměřená právě na zvýraznění či úpravu linie rtů. Upravuje také asymetrii a je možné jej kombinovat s permanentem plných rtů.

Permanentní makeup pro plné rty

Jedná se o metodu, kdy jsou rty zvýrazněny tak, aby působily plně a byly zakryty veškeré možné nerovnosti či defekty. Výsledný efekt působí tak, jako by byla precizně nanesena rtěnka bez konturovací tužky.

Jakou barvu zvolit?

Barva permanentního makeupu je sice na vás, ale také je dobré nechat si poradit od zkušené kosmetičky. Je dobré zvolit barvu takovou, aby ladila s vaší pletí – třebaže můžete být zvyklá na růžovou rtěnku, kosmetička vám může říct, že se k vám nehodí. Nechte si však poradit a dejte i na slova ostatních, přece jen se jedná o záležitost, kterou na rtech budete nosit rok, nebo i několik let... Pokud bydlíte v Praze nebo okolí, doporučujeme kosmetický salon Ellen, který má velice dobré reference a mohu jej doporučit i z vlastní zkušenosti. Tak co, už se těšíte na nové, krásné a plné rty?